Skip links

Afterburner

AFTERBURNER

Kahve Kavurma İçin Baca Temizleme Üniteleri

Gülmak Kahve kavurma makinası modellerine uyumlu olarak çalışır. Kahve kavurma esnasında kabuk silosu içerisinde kalan yanmış gaz birikimlerinin ve yanıcı özellikte maddelerin yakılarak temizlenmesi için tasarlanmıştır.

Baca temizleme (afterburner) ekipmanı özellikle endüstriyel üretim tesislerinde kullanılır. Duman, koku, zehirli gazları ve toz partiküllerini bacadan çıkışı gerçekleşmeden önce yakılarak tahliye çıkışına gönderilmesini sağlar. Doğalgaz brülörü sayesinde düşük yakıt tüketimi ile beraber yüksek performanslıdır. Baca temizleme ünitesi baca temizliğinde gerekli ve önemli donanımlar arasında yer alır.

Teknik Tablo
Çalışma TipiDikey
Besleme CihazıBrülör
Yanma Gücü
Yakıt TipiDoğalgaz / LPG / Propan
Çalışabildiği Elektrik Gücü220 / 380 Volt 50-60 Hz.
KontrolManuel / Opsiyonel PLC Ekran
YalıtımÇift Cidarlı 800 Derecelik İzolasyon

Kahve Kavurma Makinasında Afterburner Kullanımı Ve Önemi

Mükemmel sonuca ulaştığınız kahve kavurma yolculuğunda birçok dikkat edilmesi gereken faktör vardır. Bunlardan birisi de baca temizliğidir. Kahvenin kabuğu terk etmesinden sonra kabuk, siloda depolanır. Bu alanda bulunan duman, koku, zehirli gaz ve toz partikülleri baca çıkışına verilmeden yakılarak yok edilmesi işinizi pek çok yönden kolaylaştırır. Bacada biriken yanıcı tüm materyaller yangın tehlikesi oluşturur. Afterburner kullanmamanız durumunda bu tehlikeyi bertaraf etmek için her 6 ayda bir baca temizleme işlemi yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bacanızın kirliliği ihmal edilir veya sık bir şekilde artarsa kahvenizin aromasını dahi etkileyecek hale gelir. Sonradan yakma işlemi çevre açısından da önemlidir. Böylece daha az zehirli gaz salınımı yapılır. Afterburner ekipmanı sayesinde tüm olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz.

Ölçü Tablosu
Model AFTERBURNER
En (W) 650 mm
Boy (L) 1000 mm
Yükseklik (H) 450mm

Not: Firmamız müşteri bilgisi olmadan model ve ölçü değişikliliği yapabilir.

Afterburner
Özellikleri

Doğalgaz Brülör

Ayarlanabilir Alev Seviyesi

Brülör Pilot Ateşleme Fonksiyonu

NOVA 6

NOVA 6

Alternatif Donanım

ÜRÜNÜ İNCELE
NOVA 12

NOVA 12

Alternatif Donanım

ÜRÜNÜ İNCELE
NOVA 15

NOVA 15

Alternatif Tasarım

ÜRÜNÜ İNCELE

Afterburner

GÜLMAK  NOVA Serisine Uyumlu Olarak Üretilen Afterbuner yani Baca Temizleme Üniteleri Kahve Üretiminde Oluşabilecek Tehlike ve Çevre Kirliliği Neden Olan Faktörleri Ortadan Kaldırmış Olacaksınız.

NOVA Serisi Tüm Kahve Kavurma Modellerine Montajı Sağlamak İle Birlikte, Tüm Çevre Yönetmeliklerinin Şartlarını Sağlamaktadır.

Sipariş Formu

  Müşteri Görüşleri

  Bizden Haberler

  Sosyal Medyada Paylaş :

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  WhatsApp
  Email
  WeCreativez WhatsApp Support
  Müşteri temsilcilerimize mesajınızı ve sorularınızı 7/24 iletebilirsiniz.
  👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?