Skip links

DSK03 Şeker Karamelize Kaplama Makinesi 40-60 kg/ saat

DSK03

ŞEKER KARAMELİZE KAPLAMA MAKİNASI

Kuruyemiş ürünlerini şeker, bal gibi tatlandırıcı gıdalar ile kaplanması için tasarlanmıştır. Kaplama tamburunda bakır kullanılmıştır. Bu özellik kaplama şekerinin ürüne homojen olarak kaplanmasında önemli rol oynar.

Kullanıcı isteğine göre tek buton ile kontrol yapılabildiği gibi dokunmatik kontrol paneli ile tüm fonksiyonları tek merkezden kontrollü üretim yapılabilir. Makina pnömatik boşaltma özelliğine sahiptir.

Kaplama tamburu bakır, dış izolasyon ünitesi ise AISI 304 yüksek kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Teknik Tablo
Tambur Kapasitesi40-60 Kg Kuruyemiş Ürünleri
Saatlik Üretim Kapasitesi60 Kg / Saat
Kaplama Süresi45-60 dk.
Çalışabildiği Elektrik Gücü1×220 / 3×220 / 3×380 Volt- 50-60 Hz.
Çalışabildiği Yakıt TürüDoğalgaz / LPG / Propan
Kontrol

Buton Kontrol/ Dokunmatik Kontrol Paneli

Isı SensörüOPS. Kızılötesi
Isı GöstergesiOPS. Panel
Uyarı SistemiOPS. Kullanıcı İsteğine Göre
CidarÇift Cidarlı 800 Derecelik İzolasyon
EmniyetIsı Algılayıcı Brülör Sensörü

Şeker Karamelize Kaplama Makinası

Karamelize şeker kaplama daha çok Avrupa ülkelerinde tercih edilen gıda üretim şekli ve tüketim alışkanlığıdır. Ancak son yıllarda Türkiye’de de kuruyemiş sektöründe giderek yaygın olarak bu yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Gülmak, Şeker Karamelize Kaplama Makinası da badem şekeri, yer fıstığı şekeri gibi doğal gıda tatlandırıcılarının kuruyemiş ürünlerine kaplanması ve üretiminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kaplama tamburu tamamen bakırdan üretimi yapılmıştır. Bakır kullanımı, Şeker Karamelize Kaplama Makinasının tamburunun şekerle yüksek uyum göstermesini sağlar. Bu özellik şeker kaplı ürünün zarar görmeden son müşterisine ulaşmasında önemli rol oynar. Bunun yanında makinanın kullanıcı ile tamamen uyumlu ergonomik yapısı, tüm fonksiyonlarının tek panelden kontrolü gibi ayırt edici özellikleri sayesinde muadillerine kıyasla büyük bir tercih nedeni olmuştur.

Gülmak Şeker Karamelize Kaplama Makinası üretiminde yoğun gelen taleplere bağlı olarak özel üretimden seri imalata geçilmiştir.

ÖLÇÜ TABLOSU
MODEL DSK03
EN (W) 1800 mm
BOY (L) 1750 mm
YÜKSEKLİK (H) 1900 mm

Not: Firmamız Müşteri Bilgisi Olmadan Model ve Ölçü Değişikliliği Yapabilir.

Şeker Karamelize Kaplama Makinası DSK03 Özellikleri

Kaplama Tamburu Tamamen Bakır

Kaplama Açı Ayarı

Tambur Hız Ayarı

Pnömatik Boşaltma

Sıcak Su İle Temizleme Kolaylığı

OPS. KızılÖtesi Isı Sensörü

OPS. PLC Dokunmatik Ekran

OPS. Uyarı Sistemi

OPS. Yakıt Seçeneği

OPS. KızılÖtesi Isı Sensörü

DRAJE ÇİKOLATA KAPLAMA MAKİNASI

DRAJE ÇİKOLATA KAPLAMA MAKİNASI

Alternatif Tasarım

ÜRÜNÜ İNCELE
KURUYEMİŞ KAVURMA MAKİNASI

KURUYEMİŞ KAVURMA MAKİNASI

Alternatif Tasarım

ÜRÜNÜ İNCELE
Машина для карамелизации орехов

Karamelize Şeker Kaplama Makinası

Karamelize Şeker Kaplama Makinesi, sektörden gelen istek ve talepler doğrultusunda üretimine geçtiğimiz bir makine tipidir. Gülmak Karamelize Şeker Kaplama Makinası, Muadil ürünlerdeki kalite ve kronik sorunlardan dolayı daha önce makinalarımızı kullanan müşterilerimizin özel isteği ve muadil makinalarda tespit ettikleri sorunların geri bildirimi değerlendirilerek tamamen özgün bir tasarım ile üretilmiştir. Üretilen bu özgün tasarım umduğumuzdan da çabuk yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda kabul gördüğü için standart model olarak seri üretimine geçilmiştir. Hali hazırda konteyner çapında ihraç edilen bir ürünümüzdür. 

Gülmak Karamelize Şeker Kaplama Makinası Ar-Ge çalışmaları ile özellikle de kaplama tamburunu geliştirmek için çok sayıda farklı malzeme ve tasarım denenerek son halini almış tamamen özgün makinadır. Çizim ekranlarında pek çok değişiklik yapılarak gerçek zorluklar içinde test edilerek başarıya ulaşmıştır. Son seçilen kaplama tamburu malzemesi, karıştırma palet açıları ile de şeker kaplı gıda üretimi için en iyi kondisyona getirilmiştir. Tüm Gülmak makina üretimleri gibi hassas işçilik ile üretilmesine karşın yine de işçilikten oluşabilecek kaynak boşluklarını en az seviyeye getirmek için tasarım değişiklikleri yapılmıştır. 

Kullanıcı ile makine arasındaki çizgileri netleştiren üretim anlayışı ile Gülmak ABD, Avrupa ülkelerine yaptığı makina ihracatları ile tüm dünyada ismi bilinen ve güvenilen bir marka olmaya devam etmektedir.

Sipariş Formu

  Müşteri Görüşleri

  Bizden Haberler

  Sosyal Medyada Paylaş :

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  WhatsApp
  Email
  WeCreativez WhatsApp Support
  You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
  👋 Hello, how can we help you?