Skip links
kahve-kavurma-makinesi

Kahve Kavurma Makinesi Ne İşe Yarar?

Kahve, bir tarım ürünü olarak dünyanın sayılı ülkelerinde yetiştirilmektedir. Bu tarım ürünü ham yeşil çekirdekler halinde dünya ülkelerine dağılmaktadır. Her toplum da kahveyi kendi kültürüne uygun olarak kullanır. Türkiye’de de bu yeşil çekirdeklerin kavrularak kahverengiye dönmesi talep edilmektedir. Çünkü kavrulmuş kahve çekirdekleri ortaya eşsiz bir koku ve lezzet çıkarmaktadır. Günümüzde bu kavurma işlemi ev veya ticari kullanımda kahve kavurma makinesi ile yapılabilmektedir.

Kahve Kavurma Makinası Nedir?

Kahve kavurma makinası için işlevinden ve faydalarından bahsetmeden önce tanımından bahsedilebilir. Kavurma makinesi, kahve çekirdeklerinin istenilen ısı ve süre içerisinde istenilen renge ulaştırılmasını sağlayan cihazdır. GÜLMAK olarak üretimini sağladığımız bu cihazlar her noktaya uygun bir şekilde tercih edilebilir. Çünkü cihazlar kapasite, ısı ayarları, teknik özellikler gibi birçok noktada değişen yapılara sahiptir.

Kahve Kavurma Makinası Niçin Kullanılır?

Kahve kavurma makineleri ev tipi boyutlara veya endüstriyel boyutlara sahip olabilen cihazlardır. Ancak büyük boyutlu üretimler için endüstriyel tip kahve makinası ihtiyaçları yer alır. Endüstriyel tip cihazlar kahvenin daha verimli, yüksek kapasiteli ve en hassas şekilde kavrulmasını sağlar.

Kahve kavurma makinaları kahvenin en lezzetli ve faydalı hale gelmesi için kullanılmaktadır. Cihazın temel işlevi; yeşil renkte olan kahve çekirdeklerinin kahverengi veya siyah kavrulmuş çekirdeklere dönüştürülmesidir. Cihazlar, kavurmanın hava ile kavurma yerine tamburlu makine ile kavurma işlemi şeklinde yapılmasını sağlar. Bu nedenle profesyonel kahve kavurma makinaları tamburlu makineler şeklinde üretilmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Tamburlu kahve kavurma makinesi kavurmanın birçok ayrıntı kapsamında eksiksiz yapılmasını sağlar. Örneğin, bu işlemi GÜLMAK Nova 1 modeli ile gerçekleştirebilirsiniz. Cihaz, numune kavurma veya ürün sergileme için kullanılabilecek bir işletme cihazıdır. Endüstriyel tip cihaz olarak, maksimum 1 kg gibi tambur kapasitesi ile kahve kavurabilmektedir. Bu tip bir cihazda ısı oranı, ısıtma kaynağı veya kavurma süresi ayrı ayrı tercih edilebilmektedir.

Endüstriyel tip kahve kavurma makinesi bir işletmenin kahveyi istediği her renk ve kıvamda kavurabilmesini sağlar. Çünkü kahvenin nem, yoğunluk, renk ve esans değerlerinin belirlenmesi için kavurma özellikleri önemlidir. Kahve kavurmada özellikle ısı derecesi, kahvenin rengi, aroması ve yöresel özelliklerinde değişiklik oluşturur. Bu nedenle seçilen kahve kavurma makinası tüketicinin istediği değişen kıvam ve özelliklerdeki kahveyi sunmayı sağlar.

kahve-kavurma-makinesi

Kahve Kavurma Makinası Nasıl Seçilmelidir?

GÜLMAK profesyonel kahve kavurma makinaları kullanım alanına göre endüstriyel tip cihazlardır. Bu sanayi tipi kahve kavurma makinesi ürünleri değişen tambur kapasitelerine sahiptir. Örneğin, en düşük boyutta 1 kg tambur kapasitesi gibi özellikler yer almaktadır. Ancak taleplerinize uygun 60 kg tambur kapasitesine kadar ürünler tercih edilebilmektedir. Makine seçimlerinizi gerçekleştirirken, birçok noktaya da dikkat etmeniz gerekir.

En iyi kahve kavurma makinesi öncelikle hızlı ve verimli sonuç sağlamalıdır. Bu amaçla ihtiyacınıza uygun doğru tambur kapasitesi tercih edilmelidir. Çünkü bu ayrıntı saatlik üretim kapasitesini de belirlemeyi sağlar. Termal kavurma tipine sahip olan bu cihazlarda, bir diğer önemli nokta enerji sarfiyatıdır. Kavurma cihazlarımız enerji sarfiyatınızı kontrol altına alabilmenizi sağlar. Çünkü sunulan cihazlar doğalgaz, LPG, elektrik veya propan ile çalışabilmektedir.

Tasarruflu, verimli, hızlı çalışmaya müsait ve yüksek kapasiteli makineler her zaman avantajlıdır. LED dokunmatik panel sayesinde kolayca kullanılan ve yedek parça garantisi sunan makineler de tercih edilmelidir. Ayrıca elbette sanayi tipi kahve kavurma makinası fiyatları seçimdeki en önemli noktalar arasında yer alır. Bu anlamda da seçilen cihazın kapasitesi, modeli ve ayrıntıları belirleyici etmen olacaktır.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?