Skip links
Kahve-ogutme-Makinesi-ogutucu-Bicagın-onemi

Kahve Öğütme Makinesi Öğütücü Bıçağın Önemi

İyi bir kahvenin satışa sunulabilmesi ve lezzetli olması için kahvenin birçok farklı aşamasına dikkat edilmektedir. Bu aşamalar, kahvenin doğru kavrulmasına ve iyi bir şekilde öğütülmesinden hazırlanmasına kadar uzamaktadır. Aşamalar içerisinde de kahvenin çekilmesi işlemini gerçekleştirmek için iyi bir kahve öğütme makinesi tercih edilmelidir.

Kahve öğütücü makinalar farklı yapılar ile ev tipi veya endüstriyel tip kullanılabilecek cihazlardır. GÜLMAK olarak size sunduğumuz kahve değirmenleri ticari yapıda tüm işletmelerde tercih edilebilmektedir. Bu cihazlar farklı kapasitelerde üretilmektedir. Kahve öğütücü makinelerin içerisinde kullanım yapısı oldukça önemlidir. Ürün kalitesini etkileyecek şekilde öğütücü bıçak çeşitleri önemli bir noktada yer almaktadır.


Kahve-ogutme-Makinesinin-ogutucu-Bicagin-onemi.

Kahve Öğütme Makinesi Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

İyi demlenmiş bir kahve için iyi öğütülmüş bir kahveye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle ticari kahve değirmenleri öğütmeyi en iyi şekilde yapması gerekmektedir. Bu yüzden cihaz, doğru bir sistem ile tasarlanmaktadır. Tasarımda öğütücü bıçakların doğru bir şekilde uygulanması ve doğru malzeme ile tercih edilmesi gerekmektedir. GÜLMAK,  kahve değirmenleri için çelik bıçaklar yerine taş bıçaklar kullanmayı tercih etmektedir. Çünkü taş bıçaklar kahvenin öğütülmesi sırasında birçok ayrıntı üzerinde etkili bir yere sahiptir.

Kahve öğütme makinesi sayesinde içilecek veya satılacak kahvenin doğru boyutta ulaşması sağlanmaktadır. Örneğin, Türk kahvesi için neredeyse pudra kıvamında veya filtre kahve için orta derecede kalınlıkta bir kahve elde edilmesi gerekir. Bu durumda da kahve değirmeni içerisindeki bıçak sistemi, öğütmenin kalitesini ve boyutunu belirleyebilecek bir yapıyı sağlamaktadır. Standart olarak kahve öğütme makinası bıçağı kullanımı görülürken, bazı cihazlarda çapaklı öğütücüde yer alabilmektedir. İstediğiniz kahve çeşidinde de çapaklı öğütücü bazı çeşitlerde yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte bıçaklı öğütücü her kademede kahve öğütmek için seçilebilir.

Taş Bıçaklı Kahve Öğütücü Ne Sağlar?

Kahve öğütme makinesi bıçaklı bir şekilde tercih edildiğinde, bu makineler ile en kalın boyuttan en ince boyuta kadar istediğiniz düzeyde öğütme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü taş bıçaklar ile birlikte sıkıştırma derecesinin de kolaylıkla el vasıtasıyla ayarlanabilmektedir. Bu sayesinde Gülmak kahve değirmenleri size avantajı sağlayabilmektedir. Özellikle taş bıçaklar çelik bıçaklara kıyasla daha ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Kahve öğütme makinesi bıçağı için taş malzemenin tercih edilmesi özel bir noktadan ötürüdür. Çünkü elektrik vasıtasıyla hızlı bir çalışma yapısına sahiptir. Bu çalışma nedeniyle ısınma gösteren makinelerde bıçak kahve kalitesine etki etmektedir. Eğer bu makine içerisinde çelik bıçaklar kullanılırsa, ısınan çelik bıçaklar bir süre sonrasında istenilen derecenin dışında parçalama oluşturmaktadır. Üstelik artan ısınma makinenin uzun süre kullanılması sonucunda kahve çekirdeklerinin öğütülürken yanmasına neden olabilmektedir. Ancak taş bıçaklarda bu problemler yaşanmadan çok uzun süre kullanılsa dahi makinenin aynı kalitede ürün vermesini sağlamaktadır.

Uzun Ömürlü Kahve Öğütücü Makinası Bıçağı

GÜLMAK Makine kahve öğütücü bıçağı taş malzemeden üretmektedir.  Bu sayede ısınmadan etkilenmeyen ve uzun yıllar boyunca kullanma garantisi vermektedir.  Markamız bu üretimlerde sizlere özel bir şekilde tasarımlar da yapabilmektedir. Değişen kapasiteli makinelerde makine boyutuna uygun bıçak boyutları belirler. Bu ayrıntılı parçalarda her zaman düzenli bakım yapılabilmesi ve dönemsel değişimler gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Markamız garantili ve güvenilir yapısı sayesinde kahve öğütücü makinası için sizlere uzun ömürlü bir kullanım sistemi sağlar. Bu sistem içerisinde her zaman yedek parça garantisi ve teknik destek garantisi de yer almaya devam eder. Ayrıca düzenli temizlikler ve bakımlar ile birlikte gereken her noktada ürün ve parça alışverişlerini de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?