Skip links

Kahve Değirmeni Özellikleri Nelerdir?

Kahve, dünyanın bütün ülkelerinde gündelik hayatın en önemli içecekleri içerisinde yer almaktadır. Her kültürde kahve çekirdekleri özel bir işlemden geçirilerek hazır haline getirilmektedir. Örneğin, Türkiye’de kavrulmuş kahve çekirdekleri kahve değirmeni ile öğütülerek toz hale getirilmektedir. Böylece ateşte ılık ılık demlendikten sonra içilmektedir. Kahve çekirdeklerini öğütmek için kullanacağınız kahve değirmeni özellikleri için ayrıntılı bir inceleme yapmanızda fayda olacaktır.

Kahvenin müşteriye sunulabilmesi için öğütülmüş ve hazır bir hale getirilmesi, her işletmede büyük bir ihtiyaçtır. Birçok işletme hazır marka kahveler yerine sıcak çekim ve öğütme gerçekleştirebileceği şekilde hizmet sağlamak istemektedir. Bu nedenle makine ve teçhizatlar temin etmeyi tercih etmektedir. GÜLMAK Makine olarak ürettiğimiz en önemli cihazlar arasında da ticari kahve değirmenleri yer almaktadır.

Kahve Değirmenleri Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Sanayi tipi kahve değirmeni aslında bir ticari işletmede, kafeteryada veya esnaf dükkanlarında da kullanılabilmektedir. Bu yüzden cihaz boyutuyla değişen kapasitelere sahiptir. Örneğin, GÜLMAK olarak sizlere sunduğumuz kahve değirmenleri CG10, CG20, CG30, CG40 gibi modelleri ile 10-20-30-40 kg/saat kahve öğütme kapasitesi ile birbirine benzer bir teknik yapıda kullanılabilmektedir. Bu anlamda seçeceğiniz makine için bahsedilmesi gereken ilk özellik de öğütme kapasitesi olacaktır.

Kahve değirmeni öncelikle işletmeniz için yetecek şekilde doğru saatlik öğütme kapasitesini sağlamalıdır. Bu ayrıntı elbette işletmenizin boyutuna ve müşteri kitlesine göre rahatlıkla belirlenebilmektedir. Örneğin, günlük 100 kg öğütülmüş kahve satışı ihtiyacınız bulunuyorsa, her gün sabah saatlerinde bu ürünü kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. CG40 kahve değirmeni gibi bir makine kullanarak ortalama 2,5 saatte son ürünü elde edebilirsiniz.

Kahve değirmeni özellikleri için en önemli teknik özelliklerden birisi de bıçak türünün ne olduğudur. Biz üretimlerde çelik bıçaklar kullanmak yerine taş bıçakları kullanmayı tercih ediyoruz. Zira sizin de seçeceğiniz makinelerde taş bıçak olmasını tercih etmeniz daha fazla faydalı olacaktır. Çünkü çelik bıçaklar kısa sürede ısınmaya başlarken, bir süre sonra öğütme gerçekleştirdiği kahve çekirdeklerini de yakmaya başlamaktadır. Ancak öğütme bıçaklarının taş olması bu problemi ortadan kaldırmaktadır.

Kahve Değirmeni Teknik Ayrıntıları Nasıl Olmalıdır?

Seçeceğiniz makinelerde teknik ayrıntılara dikkat ederek de kahve değirmeni tercihi yapmanız önemlidir. Örneğin, fiziksel ayrıntılarda kahveyi koyduğunuz haznenin ve kahvenin bulunduğu çekmecenin hangi malzemeden üretilmiş olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Genellikle hem çekirdek kahvenin hem de öğütülmüş kahvenin birikmiş miktarını ve kullanılan miktarını görebilmek için cam hazneler daha fazla tercih edilmektedir.

Teknik özellikler açısından kontrolü çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kahve öğütücü makine için şalter vasıtasıyla 220 V elektrik bağlantısında kullanım elde edilebilmelidir. Seçilecek cihaz öğütme ayarına sahip olarak istediğiniz hızla ve kapasitede öğütmeyi belirlediğiniz değerlerle en kısa sürede yapabilmelidir. İyi bir kahve öğütme makinası kahveyi istediğiniz incelikte toz hale getirmektedir. Ayrıca müşterilerinizin en fazla beğeneceği değerde Türk kahvesi ve diğer kahveleri elde etmemizi sağlayacaktır.

Kahve Değirmenleri İçin Önemli Ek Özellikler

Kahve öğütme makinesi işletmenizde neredeyse her gün kullanacağınız ve bununla birlikte yıllarca ihtiyaç duyacağınız bir cihaz olacaktır. Bu nedenle cihazda yoğun kullanım ve düzenli kullanım nedeniyle yıpranma payı da göz önünde bulundurulmalıdır. Cihazın motoru,  elektrik ayrıntıları yada taş bıçaklarında değişim ve bakım işlemlerinin düzenli yapılması önemlidir. Bu nedenle her zaman yedek parça temini gerçekleştirebileceğiniz ve garantili bir cihaz tercih edilmelidir.

GÜLMAK Makine olarak kahve öğütme makinası üretimlerimizde her parçayı tasarladıktan sonra sizlere en iyi üretimi gerçekleştirerek teknik destek avantajı ile ürün sunuyoruz. Yani satın aldığınız kahve değirmeni özellikleri sizin için özel olarak üretildikten sonra işletmenizde kurulumu yapılmaktadır. Ardından ilk çalışma testleri gerçekleştirilmektedir. Sonraki dönemlerde gereken süreçlerde bakım işlemleri yapılmaktadır. Her zaman yedek parça garantisi ile uzun ömürlü bir cihaz elde etmeniz sağlamaktayız.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?