Skip links
Tas-Ayirici-unite-Kullanilmalimi

Taş Ayırıcı Ünite Kullanılmalı Mı?

Günlük yaşamda en popüler içeceklerden biri olan kahve, çoğu insanın gün içerisinde mutlaka tükettiği içeceklerden birisidir. Günümüzde çoğu insan sabah uyandığında veya sevdikleri ile beraber vakit geçirdiklerinde kahve içme arayışına girmektedirler. Kahvenin daha lezzetli ve taze kalabilmesi adına tüketilmeden önce mutlaka çekirdekler belli aşamalardan geçmektedir.  Kahve kavurma makineleri ile yeşil renginde üretilen kahve çekirdekleri kahverengi olması sağlanmaktadır. Kavurma işlemi yapılması ile kahve lezzeti oluşur ve içime hazır hale gelmektedir. Bu aşamalardan biri kahve kavurma makineleri sağlanmaktadır. Bu sayesinde, kahve çekirdekleri, hayalinizdeki mükemmel tadı verecek bir aroma kazanana kadar kavrulmaktadır. Fakat kavurma işlemi gerçekleştirmeden önce bilinmesi gereken en önemli aşamalardan birisi olan kahve kavurma makinelerinde taş ayırıcı ünite kullanımıdır. Taş ayırıcı ünite, kahve çekirdekleri arasında bulunan taş, kum, toz vb. yığınlarını ayıklama işleminde kullanılmaktadır.

Kahve Kavurma Makinaları ve Taş Ayırıcı (Destoner) Üniteler

Bir müşteri veya işletme mutlaka kahve tadı ve lezzetine önem vermektedir. Hazırlanacak kahvenin üstün kalitede olması alıcı ve satıcıyı memnun edecektir. Bu memnuniyeti sağlamak adına işletmeler, kahve çekirdeklerini servise sunmadan önce belirli işlemlerden geçirmektedir. Bunu sağlamanın yolu ise iki önemli makine sayesinde çok kolay olmaktadır. Bunlar kahve kavurma makinaları ve taş ayırıcı (destoner) makineleridir.

GÜLMAK MAKİNA olarak faaliyete ilk geçtiğimiz 1990 yılından beri, gıda sektörünün çeşitli kollarında kullanılmak üzere makine üretimi yapmaktayız. Pek çok makine türünün imalini ve müşteri talebi halinde kurulum-montajını gerçekleştirmekteyiz. Yıllarca süren ar-ge çalışmaları ile geliştirilen ve  geliştirilmeye devam eden mükemmel kalitedeki makina modellerimiz mevcuttur.  Ürettiğimiz kahve kavurma makineleri Gülmak sitesinde bulunan ürünler sayfasında görebilirsiniz. İşletmeler, müşterilerinin hayallerini süsleyecek derecede lezzetli kahveler yaparken mutlaka kullanmak isteyecekleri bu makinaların yanısıra kullanmak isteyecekleri bir cihaz taş ayırıcı (destoner) makinemizdir.

Tas-Ayirici-unite-Kullanilmalimi

Taş Ayırıcı (Destoner) Ünitelerin Yararları

Lezzetli bir kahvenin sunumu yapılmadan önce kahve çekirdekleri pek çok üretim aşamasından geçmektedir. Kahve kavurma söz konusu olunca bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka taş ayırıcı destoner cihazı kullanılması gerekmektedir. Bu üretim aşamaları sırasında kahve çekirdeklerinde bulunan yabancı maddeler (toz, toprak, metal parçacıkları veya kum gibi) kahve tadını olumsuz olarak etkilemektedir. Kahvenizin lezzetini ve kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek olan bu durum, aynı zamanda müşterilerinizin sağlığı açısından da önemlidir. Taş ayırıcı ünite sayesinde kahve çekirdekleri arasında bulunan yabancı maddeler ayıklanmaktadır. Bu cihazı kullanmadan kavurma işlemi yapıldığında zamanla yabancı maddeler kahve kavurma makinesinin de ömrünü azaltabilmektedir. Gülmak sitesinde bulunan ürünler kısmında, hakkında daha detaylı bilgi bulabileceğiniz taş ayıklama (destoner) makinemiz mevcuttur.

Taş ayıklama (destoner) makinelerimiz, basınçlı hava (pnömatik) yoluyla çalışmaktadır. Aynı boyutlarda fakat farklı ağırlıklarda olan maddelerin, kahve çekirdeklerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Kahve çekirdeklerinden ayırdığı yabancı maddeleri, farklı bir bölmede biriktirilmesini sağlayan cihazlardır. Bu sayede de hem kahvenizin lezzeti ve kalitesi hem de marka değeriniz korunmuş olacaktır.

Gülmak Makine Taş Ayıklama (Destoner) Üniteleri

NOVA serisi kahve kavurma makinaları ile uyumlu olarak tasarlanan taş ayıklama makinalarımız mevcuttur. Sitemizden de kolaylıkla sipariş verebilir ve ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu makinalar sayesinde, kahvenizi kalitesini korumak hakkında bir daha sorun yaşamayacaksınız.

Gülmak Makina yıllarca süren ar-ge çalışmaları ile müşterilerin memnuniyetini sağlayacak şekilde üretimlerini gerçekleştirmektedir. Bu sayesinde mükemmelleştirilen çeşitli taş ayıklama makineleri (destoner) modellerimizi hizmetinize sunmaktayız. Ergonomik bir kullanıcı deneyimi yaşayacağınızın ve bizi seçmenizden ötürü oldukça memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?