Skip links
kahve-kavurma-makinalari

Kahve Kavurma Makinaları Taş Ayırıcı Ünite Kullanımının Önemi

Günümüzde kahve çekirdekleri, kahverengine ulaşıncaya kadar biri sürü aşamadan geçmektedir. Bu aşamalardan en önemlisi kahvenin ağız tadına uygun olması için çekirdeklerinin kavrulması gerekmektedir. Kahve kavurma makinaları ile kahve çekirdeklerine yapılan işlemler sonucunda kahvenin kalitesi artmaktadır. Ayrıca kavrulan kahve çekirdekleri, kahveye ayrı bir lezzet ve aroma katmaktadır.

Kahve kavurma makinaları kahve içimini en lezzetli ve faydalı hale gelmesini sağlamaktadır. Yeşil olan kahve çekirdeklerini kavurarak kahverengine dönüştürmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce kahve çekirdekleri arasında bulunan yabancı maddeler ayıklanması gerekmektedir. Aksi takdirde çekirdeklerin arasında bulunan taş veya kum taneleri bu cihazlara zarar verebilmektedir. Kavurma makinelerin ömrünü arttırmak ve kahve lezzetini bozmamak adına taş ayırıcı diğer bir adı ile destoner üretilmektedir.  Üretilen bu ünite işletmelere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

tas-ayirici-unite

Taş Ayırıcı (Destoner) Ünitelerinin Size Sağlayacağı Yararlar

Kaliteli bir kahve üretimini gerçekleştirmek için bir takım işlemler sağlanması gerekmektedir.  Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus kahve çekirdeklerin içinde yabancı bir madde bulunmamasıdır. Kahve çekirdekleri üretim aşamasından geçerken, hasat ve nakliyat sırasında içerisinde taş veya kum gibi bir takım yabancı maddeler bulunabilmektedir. Bu da kahvenin lezzeti ve kalitesini düşürmektedir. Böyle bir durumda işletmenin, müşterileriyle ilişkisi bozulabilme olasılığı oluşmaktadır. İhtiyaçları gidermek amacıyla üretilen bu donanımlar aynı zamanda kahve kavurma makinelerinin değirmenlerine oluşabilecek zararı önlemektedir.

Kahve çekirdeklerinin arasında bulunan yabancı maddeler aynı zamanda kahve kavurma makinenize de zarar verebilmektedir. Bu gibi sorunları önlemek adına taş ayırıcı (destoner) üniteleri üretilmektedir. Üretilen bu ünite sayesinde kahve kavurma makinelerine daha uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca kahvenin lezzetli ve kaliteli olmasını da sağlamaktadır.

Kahve Kavurma Makinaları Taş Ayırıcı Ünite Özellikleri

GÜLMAK makinaları müşterilerin beğeni ve taleplerini karşılamak adına ar-ge çalışmalarıyla ürünlerini üretmektedir.  Kahvenin kalitesini etkileyecek olan her türlü aşamaları araştırıp ürünlerini değerlemeler sonucunda piyasaya sunmaktadır.

Kahve kavurma makinaları için önem taşıyan taş ayıklayıcı (destoner) makineleri genellikle basınçlı hava (pnömatik) yoluyla çalışmaktadır. Bu cihazlar, kahve çekirdekleriyle aynı boyutta fakat farklı ağırlıkta olan madde tanelerini ayırmaktadır. Bu sayede kahvenin kalitesini ve lezzeti artmaktadır. Ayrıca kahve kavurma makinasını korumanıza ve daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlamaktadır.

Gülmak Makina Taş Ayıklama (Destoner) Ünite Kurulumu

Taş ayıklayıcı (destoner) makinesi Gülmak tarafından satışa sunulan diğer ürünlerde de olduğu gibi hem başarılı hem de kolay ve ergonomik bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlamaktadır. Montajı ve kurulumu deneyimli ekipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Taş ayıklayıcı (destoner) makineleri, basınçlı (pnömatik) hava emiş gücüyle çalışmaktadır. 60 kg kavrulmuş kahveyi dolum kutusu veya çuval kullanarak yükleme yapılabilmektedir. Bu makine kahvenin içindeki yabancı maddeleri arındırabilmektedir. 220/380 Volt (50-60 Hz.) ayarlarında çalıştırılabilecek ve potansiyometre (reosta) vasıtasıyla emiş debisini kontrol edebilirsiniz. Cihaz için manuel kontrol sağlanmaktadır. Ayrıca istemeniz halinde PLC Ekran kontrol seçenekleri mevcuttur.

Gülmak makina nova serisi kahve kavurma makinaları sayesinde kaliteli ve lezzetli sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Kahve kavurma makinelerinin yanında alacağınız taş ayıklama (destoner) makinesi kahvenin lezzetini ve kalitesini artıracaktır. Böylece kahve çekirdekleri içindeki yabancı maddeleri ayıklamış olacaksınız.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimize mesajınızı ve sorularınızı 7/24 iletebilirsiniz.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?