Skip links
tas-ayirici-unite

Kahve Kavurma Makinaları Taş Ayırıcı Ünite Ne İşe Yarar?

Günümüzde kahve,  kimi insanlar için fazla anlam ifade etmese de bazı insanlar için vazgeçilmezdir.
Büyük bir keyifle içtiğiniz kahvenin, önünüze gelmeden önce kahve çekirdekleri birçok aşamadan geçmektedir. Kahve çekirdeklerinin hasat edilmesi, nakliyesi, kavrulması ve içecek haline getirilmesi aşamalarından ibaret olan bu süreçte en önemli aşamalardan birisi de kavrulma aşamasıdır. Yeşil olarak üretilen kahve çekirdekleri kahve kavurma makinaları ile kavrularak kahverengi olması sağlanmaktadır. Kavurma işlemi, kahvenin rengini değiştirdiği gibi aynı zamanda tadını daha lezzetli yapmaktadır. Kahve tüketen kişiler için çekirdekler belli aşamalardan geçtikten sonra kokusu güzelleşir ve ağızda güzel bir tat kalmasını sağlamaktadır. Üretilen kahve çekirdeklerinin arasında toz, taş, kum vb. gibi yabancı maddeler bulunabilmektedir. Kahve çekirdeklerini kavurmadan önce mutlaka bu yabancı maddeler ayıklanması gerekmektedir. Halihazırda üretilen taş ayırıcı destoner cihazı sayesinde çekirdeklerin arasında bulunan yabancı maddeleri temizlemek mümkün hale gelmiştir. Üretilen bu cihaz sayesinde kahve kavurma işlemi yaparken yabancı maddelerin makinenize takılmasını önlemiş olacaktır.

Gülmak Makina Kahve Kavurma Makinaları

Kahve tüketen kişiler için hazırlanan kahveler, ağız tadına uygun ve mükemmel aromayı sağlaması gerekmektedir. Bu durumda işletmeler ise müşterilerine kahveyi sunmadan önce çekirdeklerini belli aşamalardan geçirmektedir. Çekirdekler üzerinde yapılan aşamalar kahve kavurma makineleri sayesinde yapılmaktadır.  Bu sayede sunulan kahve, en mükemmel kalitede olmaktadır.

Çekirdeklerin kavrulması işleminde kullanılacak olan kahve kavurma makinası modeli ve bu modelin kalitesi de önemlidir. Gülmak makine, 1990 yılından beri, özellikle gıda sektöründe kullanılan pek çok makina modelinin üretimini gerçekleştirmektedir. Ayrıca müşteri talebi halinde bu makinelerin kurulumlarını da yapmaktadır. Her biri yıllarca süren ar-ge çalışmaları sayesinde mükemmelleştirilen cihazlar üretilmektedir. Sitede bulunan ürünler kısmında tüm cihazlara ulaşılabilmektedir. Daha fazla bilgi edinebileceğiniz bu makineler arasında en popüler olanları, NOVA serisi kahve kavurma makineleridir.

tas-ayirici-unite

Taş Ayırıcı (Destoner) Ünite Nedir? Nasıl Çalışır?

Kahvenin lezzeti ve kalitesi söz konusu olunca kahve kavurma makinaları haricinde dikkat edilmesi gereken başka durum daha vardır. Kavrulmasını istediğiniz kahve çekirdeklerinin herhangi bir yabancı madde tarafından etkilenmesi önlemek mümkündür. Bunu sağlamak için de kullanmanız gereken taş ayırıcı destoner makineleridir.

Yabancı madde kahve tüketilmeden önce pek çok üretim aşamasından geçmektedir. Kahve doğası gereği, çekirdeklerin arasında bulunan yabancı maddeler (kum, toz, taş veya metal parçacıkları gibi) kahveyi olumsuz olarak etkilenme ihtimali vardır.

Kahvenin lezzeti ve kalitesini bozacak bu durum, aynı zamanda kahve kavurma makinelerine ve marka değerinize de telafisi güç zorluklar yaşatabilmektedir. Bunun çözümü ise taş ayıklama (destoner) makineleridir. Genellikle basınçlı hava (pnömatik) yoluyla çalışan taş ayıklama (destoner) makineleri, aynı boyutlarda fakat farklı ağırlıklarda olan maddelerin, kahve çekirdeklerinden ayrılmasını ve farklı bir bölmede biriktirilmesini sağlayan cihazlardır.

Gülmak Makina Taş Ayırıcı (Destoner) Üniteleri

Gülmak makina olarak satışa sunulan ve sitede bulunan ürünler kısmından hakkında daha fazla detaylı bilgi edinebilirsiniz. Destoner (taş ayırıcı) makine, kahvenizin kalitesini ve lezzetini muhafaza etmektedir. Aynı zamanda müşterilerinizin sizden memnun kalmaya devam etmesini sağlamaktadır. Taş ayırıcı cihazımızı, müşteri talebinde sitede satışa sunulan NOVA serisi kahve kavurma makineleri akuple edilebilmektedir. Montaj-kurulum işlemleri, deneyimli ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?