Skip links
kuruyemis-tuzlama-makinesi

Kuruyemiş Tuzlama Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kuruyemiş sektöründe, kuruyemiş tuzlama makinesi makine kullanımı oldukça yaygındır. Ürünlerin en doğru şekilde kavrulması ve tuzlanması için makinelere yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Kuruyemiş alanında kavurma ve tuzlama makineleri bu kapsamda üretilmektedir. Bu cihazlar sayesinde pek çok işletme ürünlerini müşterilerine en iyi şekilde sunmaktadır. Bu makineler ise işletmelerin üretim kapasitesine göre tercih edilerek kullanılmaktadır. Ürün işleme kapasitesi arttıkça kullanılacak makine sayısı ile birlikte tambur kapasiteleri de artış göstermektedir.

Kapasitelerine Göre Kuruyemiş Tuzlama Makinası

GÜLMAK makine tarafından farklı işletme ve ihtiyaçlar dikkate alınarak farklı kapasiteye sahip tuzlama makinası üretimi yapmaktadır. Gülmak mini, TM15, TM30 ve TM60 olmak üzere tuzlama makinesi üreterek müşterilerine sunmaktadır. Sunulan tüm ürünler üstün performans ve kaliteye sahiptir. Bu sayede ürünler arasında ihtiyacınıza en çok yarayacak olanı tercih ederek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. GÜLMAK tarafından üretilen bu üç model arasındaki en büyük farklılık kapasite olmasıdır. Böylece farklı miktarda bulunan kuruyemişleri tuzlamada bu kapasiteye dikkat ederek makine tercihinde bulunulabilir. Ayrıca makinalar arasında bazı özellik farklılıklar da vardır.

GÜLMAK tarafından üretilen mini kuruyemiş tuzlama makinası özellikle az miktarda ürün tuzlama ihtiyacı olan işletmeler için oldukça uygundur. Üretilen ürünlerin arasında en büyük kapasiteli kuruyemiş tuzlama makinası TM60 modelidir. TM15 modeli ürünü ise orta ölçekli işletmeler oldukça kullanışlı bir üründür.  Tm30 kuruyemiş tuzlama makinesi diğer makinelere kıyasla tambur kapasitesi biraz daha fazladır. Bu makineleri tercih eden pek çok firma tüm kuruyemiş tuzlama ihtiyacını karşılamaktadır.

Gülmak Ürünleri ve Özellikleri

Mini kuruyemiş tuzlama makinenin tambur kapasitesi 5-10 kg arasında değişen kuruyemiş ürünleri için idealdir. Ancak bu oran kuruyemiş türüne göre değişebilir. Bazı kuruyemişler fazla yer kaplarken bazıları az yer kaplayabilir. Bu nedenle de tambura ekleyebileceğiniz ürün miktarı da değişebilir. Bu orandaki bir kuruyemişi bu makine ile yaklaşık olarak 5-10 dakika arasında tuzlayabilirsiniz. Makinede boşaltma için baskı kol bulunuyor. Tuzlama açısını ayarlayabilme için de baskı koluna sahiptir. Ayrıca cihazda ürün tablası mevcuttur.

mini-kuruyemis-tuzlama-makinesi

TM15 kuruyemiş tuzlama makinesi modeli mini modele göre daha çok kapasite ile hizmet sunmaktadır. Bu makinenin tambur kapasitesi 8-15 kg arasında değişir. Küçük-orta ölçekli kuruyemiş işletmeleri için oldukça işlevsel olan bir üründür. Bu makinede de tuzlama süresi 5-10 dakika arasında değişir. Ancak oldukça homojen ve iyi bir tuzlama yapar. Ürünü boşaltmak için elektrik butonu vardır. Kuruyemişleri karıştırmak için 3 tane helezyonik karıştırma paleti vardır. Ayrıca tambur hızını kontrol edebilmesi potansiyometre kullanılabilmektedir.

TM30 kuruyemiş tuzlama makinesi orta ölçekli işletme ve firmalar için oldukça uygundur. Diğer makinelere göre tambur kapasitesi biraz daha fazladır. 15-30 kg arasında yer alan kuruyemişleri tuzlama için ideal bir kapasite sunar. Bu kapasitedeki kuruyemişleri tuzlama süresi ise 5-10 dakika arasında değişir. Tuzlama işlemi tamamlandıktan sonra elektrik butonunu kullanarak ürünleri alabilirsiniz. Bu cihazda da kuruyemişleri karıştırmada helezyonik paletlere yer verilmiştir. Ürün tablası bulunan bu makinada tambur hızını kontrol etmede elektrik çevirme butonu kullanılmaktadır.

TM60 kuruyemiş tuzlama makinası büyük kuruyemiş firmaları tarafından yüksek miktardaki ürünlerini tuzlamak için tercih edilmektedir. Ayrıca makinenin tambur kapasitesi oldukça yüksektir. 30-60 kg arasında yer alan kuruyemiş ürünlerini oldukça kolay bir şekilde tuzlayabilmektedir. Böylece tuzlama işlemini ise 5-10 dakika gibi oldukça kısa bir sürede tamamlar. Tuzlanan kuruyemişler bu cihazdan elektrik buton kullanılarak kolayca boşaltılmaktadır. Tuzlanan kuruyemişler helezyonik karıştırma paletleri kullanılarak karıştırılabilmektedir. Tambur hızını ayarlamak için diğer cihazlarda olduğu gibi elektrik çevirme butonu kullanılmaktadır. Bu makine diğerlerine göre hem daha kapasiteli hem de daha güçlüdür.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?