Skip links

Kuruyemiş Tuzlama Makinesi Kullanımı Nasıl Olur?

GÜLMAK Makina kuruyemiş kavurma makinaları ile birlikte donanımlar üreten bir firmadır. Taze ve çıtır çıtır kuruyemişlerin sırrı en iyi şekilde kavrularak tuzlanmış ürünlerden geçmesidir. Kuruyemişlerin bu özelliğini ise en yüksek kalitedeki makineler belirler. Özgün makine tasarımı ve üretimi yapan firmamız müşterilerine bu ürünleri sunmaktadır. Kuruyemiş tuzlama makinesi kullanımı oldukça rahat olan bu makinelerin üretimi yapılarak ürünlerin oldukça kısa bir süre içerisinde tuzlanarak paketlenmeye hazır hale gelmesine yardım eder.

GÜLMAK tuzlama makineleri üretimini süreklilik içerisinde yerine getirir. Tüm kontrolleri ve çalışmaları yaparak müşterilerin makinaları güvenli bir şekilde kullanması için gerekli düzenlemeleri yapar. Farklı kapasitelere sahip olan ve özellikleri ile kuruyemişlere en büyük desteklerden birini sağlayan cihazlar tuzlama makineleridir. Bu nedenle de sürekli bir şekilde geliştirilmeye çalışılır. Kullanılan malzemeler ve cihazların yapısı sağlam olduğundan en iyi tuzlama işlemini yapmanızda daima yanınızda olacaktır.

Kuruyemiş Tuzlama Makinalarının Özellikleri Nelerdir?

GÜLMAK tarafından üretilen kuruyemiş makineleri oldukça kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahiptir. Makinelerin her biri üretilirken tüm standart koşullar dikkate alınarak tasarımlar yapılır. Yüksek malzeme kalitesi sayesinde uzun ömürlü olan makineler, kuruyemişleri en iyi şekilde tuzlar. Bu sayede istediğiniz şekilde kuruyemişlerin tuz oranı ayarlanmış olur.

GÜLMAK tarafından her üretilen kuruyemiş makinesi gelişen teknoloji ile birlikte yenilenmektedir. Kuruyemiş tuzlama makinası da üretildiği günden bugüne kadar sürekli bir şekilde yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Bu sayede sektörün ihtiyaç duyduğu kalitede makinelerin üretilmesi sağlanmış olur. Kuruyemiş makinelerinde ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri, makine kullanımı sonrasında sonuçların değişmesidir. Ancak GÜLMAK tuzlama makinaları üzerinden zaman geçse bile ilk günkü gücü ile çalışır.

kuruyemis-tuzlama-makinesi

Kuruyemiş Tuzlama Makinesi Kullanımı

Tuzlama makineleri bir kuruyemişçinin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında gelir. Bu makineler oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir bir yapıdadır. Tuzlama makinesini ihtiyaçlarınıza ve ürünlerinize göre tercih ettikten sonra kullanım kılavuzuna dikkat ederek kullanabilirsiniz. Tuzlama makinelerinde yer alan tuz bölmesi, su bölmesi ve ürün bölmesi gibi alanlarda tuzlama miktarına göre ekleme yaparak kolayca makineyi çalıştırabilirsiniz.

Kuruyemiş tuzlama makinesi kullanımı için makinede yer alan bölmelere tuz eklenmelidir. Daha sonrasında ürün haznesine dilediğiniz kuruyemişler eklenerek tuzlama işlemi başlatılabilmektedir. Tuzlama işlemine başlamak için makine üzerinde bulunan butona basmanız yeterli olacaktır. Ayrıca tuzlama ve mikser hızını ayarlayabileceğiniz kısımlar da bulunmaktadır. Bu sayede zaman ve hız gibi faktörlere dikkat ederek tuzlama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca makinede ayarladığınız zamana göre otomatik olarak tuzlama işlemini tamamlar. Bu sayede tam kıvamında bir tuzlama işlemi yapabilirsiniz.

Tuzlama Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tuzlama makineleri kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken homojen bir tuzlama işleminin yapılmasıdır. Bunun için de makinanın kapasitesi ile birlikte ürünün temel özelliklerine dikkat etmek gerekir. Tuzlama makineleri farklı büyüklük ve özellikte olabildiği için ürün kapasitesine göre tercihte bulunmanız gerekir. Tuzlama makineleri saatte belirli kg değerinde işlem yapılabilmektedir. Bu kapasite de kuruyemiş türlerine göre değişkenlik gösterir. Ay çekirdeği ile badem tuzlama arasında ciddi zaman ve ağırlık farklılıkları söz konusudur.

Kuruyemiş tuzlama makinesi kullanmadan önce uygun su-tuz çözeltisinin olduğundan emin olmanız gerekir. Makine içerisinde kuruyemişler döndükçe homojen bir şekilde tuzlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak makineyi zaman zaman kontrol etmek ve tuz oranını iyi ayarlamak oldukça önemlidir. GÜLMAK tarafından tuzlama makinelerinin gerekli Ar-Ge çalışmaları ve kontrolleri sağladığı için herhangi bir problem oluşmadan tuzlama işlemini yapabilirsiniz. Tuzlama makinasını işletmenizde uzun yıllar boyunca kullanarak en kaliteli kuruyemişleri müşterilerinize sunabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimize mesajınızı ve sorularınızı 7/24 iletebilirsiniz.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?