Skip links

Ticari Kahve Kavurma Makinaları Nasıl Olmalıdır?

Kahvenin kavrulması, aromatik koku ve lezzetini ortaya çıkarması için çok önemli bir işlemdir. Öyle ki kavurma işlemi, kahvenin onlarca farklı çeşidi için ayrı şekillerde yapılır. Çünkü Amerikan kahvesi, Türk kahvesi veya tropikal kahvelerin her biri ayrı özelliklere sahiptir. Bu nedenle profesyonel ticari kahve kavurma makinaları her zaman büyük öneme sahiptir.

Ticari kahve kavurma makinesi işletmelerde çok daha verimli ve hızlı kavurma için tercih edilir. Bu nedenle de işletmenin tipine ve boyutlarına göre doğru makine seçilebilmelidir. İyi bir ticari kahve makinası güvenilir ve yüksek performansıyla avantajlar sağlayabilmelidir. Bu nedenle GÜLMAK nova kahve kavurma makinesi ürünlerinde kapasite, boyut ve özellikleri değişen ürünler sunmaktadır.

Ticari Kahve Kavurma Makinaları Nasıl Seçilmelidir?

İşletmeniz için ticari kahve kavurma makinası seçerken, birçok noktaya dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, ilk olarak işletmenin boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Çünkü bir esnaf işletmesi ile bir fabrika ortamında farklı miktarlarda kahve ihtiyacı olacaktır. Bu anlamda da özellikle endüstriyel tip kahve kavurma makinesi kapasitesi göz önüne alınmalıdır. Nova serisi cihazlarda da kapasite 1-60 kg arasında değişiklik gösterebilir.

Kahve kavurma makinası ürünleri aslında kapasitesi değişse de aynı çalışma mantığına sahiptir. Değişen kapasite tambur boyutları üzerinde etkili olmaktadır. Bu önemli teknik özellik dışında da yine farklı noktalara da dikkat edilmelidir. Örneğin, seçilen makinenin mutlaka kolay bir kullanım yapısına sahip olması gerekir. Teknik açıdan yüksek bir eğitim veya tecrübe gerekmeden dahi kullanılabilmelidir.

En iyi ticari kahve kavurma makinesi modern yapısıyla hiçbir teknik bilgi gerekmeden kullanılabilmelidir. Örneğin, Nova serisi ürünlerimiz LED dokunmatik paneliyle çok pratik bir kullanım sağlamaktadır. İster standart ayarlarda ister her seferinde farklı ayarlarda kullanılabilir. LED panel sayesinde tüm fonksiyonlar tek bir noktadan yönetilebilmelidir. Ürünlerde tambur ve karıştırma paletleri de nitelikli malzemeye sahip olmalıdır. Çünkü iyi malzeme iyi kavurmanın elde edilmesini sağlar.

ticari-kahve-kavurma-makinasi

Uzun Ömürlü Olmalıdır

Ticari işletmeler için seçilen kahve kavurma makinası ürünleri her zaman uzun ömürlü olmalıdır. Çünkü neredeyse her gün kullanılacak ürünler arasında yer alacaktır. Hatta birçok çalışma gününde birden fazla defa kullanılması gerekecektir. Özellikle büyük boyutlu işletmelerde çalışma kapasitesi daha yüksek oranlara ulaşacaktır. Bu nedenle seçilen ticari kahve kavurma makinaları uzun ömürlü olmalıdır.

Profesyonel ticari kahve kavurma makinası üretim kalitesi ile bu avantajı ortaya çıkarır. Örneğin, Nova serisi kavurma makinelerinde uzun ömürlü bir yapı sağlanır. Zira cihazlarda paslanmaya dayanıklı tambur ve karıştırma paletleri gibi ayrıntılar yer alır. Bu ayrıntılar dışında tüm teknik donanımlarda da kalite üzerinde durulmaktadır. GÜLMAK hem makine hem de donanım üretiminde hizmet vermektedir. Bu sayede cihazlarda aranan yedek parça garantisi ve rahatlığı da elde edilebilirsiniz.

Tasarruflu Olmalıdır

Ticari kahve kavurma makineleri birçok işletme için önemli bir ihtiyaçtır. Ancak bu gerekli cihazın tasarruflu olması da bir gerekliliktir. Yani kullanışlı, uzun ömürlü ve düşük enerji sarfiyatlı bir seçim yapılmalıdır. Güvenilir elektrik donanımları ve yakıt donanımlarıyla makineler konfor sağlamalıdır. Kullanım miktarı ve enerji tasarrufu göz önüne alınarak yakıt seçimleri yapılabilmektedir. Çünkü en iyi cihazlarda elektrik, doğalgaz, LPG veya propan ile çalışma avantajları elde edilebilmektedir.

Kahve kavurma makinası ısı kaynağı için değişen yakıt türleri tercih edilebilmektedir. Her yakıt kaynağında makine aynı ısı ve kavurma kalitesini ortaya çıkarır. Ancak özellikle günlük kullanım kapasitesinde her ısı kaynağı farklı bir sarfiyat gösterebilmektedir. Bu anlamda da doğru hesaplamayı yapmanız mümkün olacaktır. Aslında bu ayrıntı ticari kahve kavurma makinası fiyatları ile de bağlantılıdır. Ürün fiyatları için yakıt tipi, tambur kapasitesi ve ürün tipi gibi ayrıntılar daima önemlidir.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?