Skip links
kahve-kavurma-makinesi-tas-ayirici

Kahve Kavurma Makineleri Taş Ayırıcı Ünite Çeşitleri

Günümüzde kişilerin ihtiyaç duyduğu kahve, fincanınıza ulaşıncaya kadar pek çok üretim aşamasından geçmektedir. Bu aşamalardan en önemlisi, kahvenizi üretmek için kullanılacak olan kahve çekirdeklerinin kavrulma aşamasıdır. İşletme sahipleri, müşterilerine sundukları kahvenin lezzetini arttırmak amacıyla kahve kavurma makinelerine ihtiyaç duymaktadır. Yeşil olan kahve çekirdekleri günümüzde kavurma makineleri sayesinde kahverengi olması için uygulanmaktadır. Bu sayede ortaya çıkan kahve çekirdekleri eşsiz bir koku ve lezzetli olmasını sağlamaktadır. Kahve kavurma makineleri, kavurmanın havayla sağlanması yerine tamburu ile kavurma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu yüzden cihazlar, tamburlu makineler olarak üretilmektedir.

Kahve Kavurma Makinelerinin Önemi 

Günümüzde kahve çekirdekleri, kahve kavurma makinaları ile pek çok aşamadan geçmektedir. Kahve çekirdekleri içerisinde taş veya metal parçacıkları gibi bir takım yabancı maddeler olabilmektedir. Bu durum söz konusu olduğunda kahve makinesi içine takılan taşlar zamanla makinenizi bozabilmektedir. Ayrıca kahvenin lezzetini de olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Kahvenin kalitesini arttırmak adına kahve kavurma makinelerinde taş ayırıcı üniteye ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda da, taş ayırıcı makinelerin size nasıl yardımcı olacağını bilmeniz de fayda vardır.

Gülmak makina; kafe, fabrika ve pastane gibi çeşitli işletmelerin her türlü kahve kavurma makinesi ihtiyacını karşılamaktadır. Üretilen kahve kavurma makinaları sürekli geliştirilen özellikleriyle birlikte en çok tercih edilen makinalar arasında yer almaktadır. Üretilen bu cihazlar uzun ömürlü olması için tasarlanmıştır. Kusursuz yapısı sayesinde paslanmaya dayanıklı, sağlam ve yüksek malzeme kalitesi mevcuttur. Kahve kavurma makineleri donanım kalitesi yapısıyla müşterilere güven vermektedir.

kahve-kavurma-tas-ayirici

Taş Ayıklama (Destoner) Ünitenin Önemi

Kahve kavurma makineleri taş ayırıcı diğer bir adıyla destoner makinaları üretilmektedir. Cihazlar kahve çekirdeklerinin arasında olabilecek yabancı maddeleri basınçlı hava (pnömatik) yardımı ile temizlemektedir. Üretilen bu cihazların boyutları aynı fakat ağırlıkları farklı olmaktadır. Bu makineler, kahve çekirdekleri arasında bulunan yabancı maddelerin (taş, kum veya metal parçacıkları gibi) kavrulmak istenen kahveden ayrılmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Piyasada işletmelerin beğenisine sunulan ve pek çok fiyat seçeneğinde mevcut olan taş ayırıcı (destoner) seçenekleri bulunmaktadır.  Taş ayırıcı (destoner) her kahve kavurma makinelerinde mutlaka kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kahve kavrulduktan sonra basınçlı hava (pnömatik hava debi) sayesinde, kahveyi yabancı maddelerden arındırmaktadır.  Bu şeklinde çalışan cihaz, kahvenin kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca müşteriler ile yaşanacak olası bir sorunu da önlemiş olacaktır. Gülmak makina tarafından üretilen destoner (taş ayırıcı) cihaz, kahve kavurma işleminde yabancı maddelerden kaynaklı oluşabilecek sorunları en aza indirmektedir. Bu sayede kahvenin kalitesi arttığı gibi marka değerini de korumaktadır.

Gülmak makina tarafından üretilen taş ayırıcı (destoner) modeli mükemmel sonuç alınıncaya kadar yıllarca sürdürülen Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır.  Ardından ortaya çıkan başarılı ve tamamen kullanıcı odaklı ergonomik bir tasarıma sahip olması sağlanmaktadır. Böylece tasarımları sayesinde müşterilere sunulan kolay bir kullanım deneyimi ve memnuniyeti sağlamaktadır.

Kahve Kavurma Makineleri Taş Ayırıcı Ünite Teknik Özellikleri

Destoner diğer bir adıyla taş ayırıcı ünite, hava emiş gücüyle çalışmaktadır. Dolum kutusu veya çuval kullanarak 60 kg kavrulmuş kahve alabilecek bir kapasiteye sahip olmaktadır. Bu cihaz 220/380 Volt (50-60 Hz.) ayarlarında çalıştırılabilmektedir.  Ayrıca potansiyometre (reosta) vasıtasıyla emiş debisini kontrol edebileceğiniz cihaz için manuel kontrol sağlanabilmektedir. Ayrıca talep etmeniz durumunda PLC Ekran kontrol seçenekleri mevcuttur.

Gülmak makina tarafından üretilen taş ayırıcıların kullanımı ve bakımı oldukça rahattır. Kahve yığını içerisinde bulunan yabancı maddeleri ayıklarken ürüne kesinlikle hasar vermeyecektir. Kullanacağınız bu ekipman ile kahve kavurma işlemi, mükemmel kalite ve sorunsuz bir iş sağlanmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?