Skip links
gulmak-kahve-kavurma-makinesi

Kahve Kavurma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kavrulmuş kahvenin taze kokusu büyüleyici bir yapıya sahiptir. Kahve, özellikle toplumumuzda dünyanın birçok toplumuna örnek olacak şekilde tüketilmektedir. Apayrı lezzeti ve kalitesi ile Türk kahvesi ve diğer aromatik kahveler için ayrı hazırlıklar yapılabilmektedir. Bu hazırlıkların ortak noktası değişen derecelerde olsa da kahvenin kavrulmasıdır. İşlem için de ev tipi veya sanayi tipi olacak şekilde kahve kavurma makinesi gerekir.

GÜLMAK Makine olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz kahve kavurma makinası ürünleri endüstriyel tipe sahiptir. Sanayi tipi kullanabileceğiniz profesyonel kahve kavurma makinası ürünleri işletmeleriniz için çok büyük bir yardım sağlayacaktır. Nova serisi içerisinde bulunan cihazlarımız kapasiteleri değişmek ile birlikte genellikle aynı kalite özelliklerine sahiptir. Bu minvalde de bir kahve kavurma makinesi için hangi özelliklere dikkat edilmesi gerektiği incelenebilmektedir.

kahve-kavurma-makinesi

Kahve Kavurma Makinesinin Teknik Özellikleri

İşletmeniz için satın alacağınız profesyonel kahve makinesi standart teknik özelliklere sahip olmalıdır. Makinenin teknik özellikleri bir ev tipi makineden daha üstün yapıya da sahip olmalıdır. Çünkü ev tipi makineler genellikle çok düşük miktarda kahveyi uzun sürede kavurabilir. Ama profesyonel bir makine, kahveyi yüksek miktarda dahi kısa sürede kavurma başarısı gösterebilmelidir.

Nova kahve kavurma makinası ürünleri 1-60 kg aralığında kapasiteler ile çalışabilmektedir. Ayrıca kavurma işleminde çok hızlı bir işlem aralığı sunmaktadır. Örneğin, isterseniz minimum 300g tambur kapasitesinde isterseniz 30 kg kapasitede bu makinelerde kavrulma yapılabilmektedir. Termal kavurma yapan makinelerde farklı tambur kapasitelerinde kavurma ortalama 12-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Sadece Nova servisi değil temin edeceğiniz tüm kahve kavurma makineleri benzer teknik özellikleri sağlamalıdır. Örneğin, kullanım alanınıza göre doğru tambur kapasitesi seçilmelidir. İşletme boyutuna göre 1 kg veya 20 kg gibi bir tambur kapasitesi seçilebilir. Tambur makinenin kazanını ifade ederken, malzeme kalitesi de çok önemlidir. Özellikle ısıyı homojen şekilde dağıtan, paslanmaz, dayanıklı ve çelik kazan kullanılmış olmalıdır.

Tam profesyonel kahve kavurma makinası teknik olarak pratik bir kullanım sağlamalıdır. Örneğin, Nova serisi ürünler LED panel vasıtasıyla dokunmatik kontrol imkanı sunar. Tek ekran üzerinde en kolay kontrol ile her işlem rahatlıkla sağlanabilmektedir. Eğer yazılım profesyonel bir yapıya sahipse, iyi bir makine hafıza imkanı da sağlar. Bu sayede isterseniz her seferinde aynı miktarda profesyonel kavurmayı tek bir komut ile tamamlayabilirsiniz.

Kahve Kavurma Makinesi Enerji Sarfiyatı

Elbette ki günümüz koşullarında da düşünüldüğünde tüm işletme cihazlarında enerji sarfiyatı göz önünde bulundurulmalıdır. İyi bir kahve kavurma makinası farklı enerji kaynakları ile tasarruflu şekilde çalışabilmelidir. Nova serisi cihazlarımızda elektrik, LPG, doğalgaz veya propan bağlantısı ile çalışma imkanı elde edilebilmektedir. Cihazla maksimum 1 kW elektrik harcama gücüne sahiptir. Ayrıca ısı algılama ve emniyet sistemi de yer alarak, en düşük enerji sarfiyatını sağlarlar. Düşük enerji sarfiyatına sahip kahve kavurma makineleri işletme için en büyük avantajı ortaya çıkarır. Doğru kapasiteli bir makine de en ideal enerji sarfiyatı ile kavurma sonucunu elde etmenizi sağlar.

Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Kahve kavurma makinası elektrik veya ısı kaynağı ile çalışan bir üründür. Her an bir personel tarafından kontrol ederek çalıştırılsa da bazen otomatik çalışma sistemi de uygulanabilmektedir. Bu nedenle makinenin tamamen güvenilir bir yapısı olması da gerekir. Örneğin yangın emniyet sistemi bulunmasıyla kahve kabuklarının toplanması sonucu oluşabilecek yangın riskleri engellenebilir. İyi bir ısı izolasyonuyla hem tasarruf hem de dış noktada problemler engellenebilmektedir.

Temizlene özelliği ile bir gaz tesisatı ve kazan yapısı sayesinde makine her zaman sağlıklı kullanılabilmektedir. Çünkü iyi temizlenemeyen bir makine mikroorganizma biriktirmesi oluşturarak, tat bozulmasına veya sağlıksız ürüne neden olabilmektedir. Kontrollü ve güvenilir kahve kavurma makinaları iyi ürün kalitesini korumanız için de büyük katkı sağlayacaktır.

 

 

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?