Skip links
kuruyemis-tuzlama-makinesi

Kuruyemiş Tuzlama Makineleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kuruyemişler lezzetli ve çıtır çıtır bir şekilde müşterilerine sunulması gerekmektedir. Kuruyemişlerin bu özelliğini kazanmasında kuruyemiş makinalarının payı oldukça çoktur. Kuruyemiş tuzlama makineleri sayesinde kavurma ve tuzlama işlemleri her bir ürün için homojen olacak şekilde gerçekleşir. Bu sayede kuruyemişlerin kalitesi ve tadı en yüksek seviyeye çıkar. Farklı yöntemlerle de kavurma ve tuzlama işlemleri yapılabilmektedir. Fakat makinalar kadar profesyonel olmadığı için daha çok hata ve ürün kaybına neden olabilmektedir.

GÜLMAK tarafından üretilen kuruyemiş tuzlama makineleri tuzlama işlemleri için en büyük yardımcılardan biridir. Tüm kuruyemiş çeşitleri için bu makine tercih edilerek kullanılabilmektedir. Farklı işletmeler ve kapasiteler için dilediğiniz model tercihinde bulunarak güvenle kullanabilirsiniz. Tuzlama makineleri ile yaklaşık olarak 5-10 dakikalık bir zaman diliminde tuzlama işlemi hızlı bir şekilde tamamlanır.

kuruyemis-tuzlama

Kuruyemiş Tuzlama Makineleri Kullanan İşletmeler

Bu makineler büyük ya da küçük ölçekli işletmelerde kullanılabilir. Kuruyemiş satışı yapan farklı işletmeler içerisinde kavurma ve tuzlama makinesine rastlamanız mümkündür. Bu makineler sayesinde işletmeler müşterilerine en iyi kuruyemişleri sunar. Kuruyemiş tuzlama makinası genel kuruyemiş üretimi yapan büyük firmalarda kesinlikle yer alır. Ürünler paketlenmeden önce tuzlama işlemi yapılacağı için bu işletmelerde yüksek kapasiteli tuzlama makineleri yer alır. Genel olarak bu firmalar TM-60 tuzlama makinesi modelini tercih eder.

Büyük ölçekli kuruyemiş firmalarının yanında kuruyemiş işletmeleri de tuzlama makinesinden yararlanır. Taze ve çiğ olarak alınan ürünler tuzlama makinesi aracılığı ile iyi bir şekilde tuzlanması sağlanacaktır. Bu sayede kuruyemişler müşterilere sunulması adına hazır hale getirilmiş olacaktır. Küçük ve orta büyüklükte bulunan işletmeler mini mikser tuzlama makinesini ya da TM-15 modelini tercih edebilmektedir. Her iki ürün de işletmenin ihtiyaçlarını çok iyi bir şekilde karşılamaktadır. Ancak TM-15 modeli, mini modele göre daha çok özellik barındırmaktadır.

Tuzlama Makinesini Büyük Firmalar Nasıl Kullanır?

Kuruyemiş tuzlama makinelerinin en sık kullanıldığı alanlar kuruyemiş firmalarıdır. Kuruyemiş firmaları neredeyse her aşamada makinelere yer vererek seri bir üretim gerçekleştirir. Bu firmalarda kuruyemişlerin kavrulması, tuzlanması ve paketlenmesi için farklı makinelerden yararlanılmaktadır. Kuruyemişler ilk olarak temizleme ve kurutma işlemlerine tabi tutulur. Daha sonra kavurma makinesi ile uygun kavurma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra ise sırada kuruyemiş tuzlama makinesi işlemine geçilmesi gerekmektedir.

Tuzlama makinesini genel olarak bir ya da birkaç personel tarafından kullanır. Makineye su, tuz ve yeterli miktarda kuruyemiş eklemesi yapılarak kurutma işlemine başlanır. Personel tarafından kuruyemiş türüne göre tambura uygun miktarda ürün eklenmesinin ardından tambur hızı ayarlanmaktadır. Yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde kuruyemişler tuzlanmış olacaktır. Makinede yer alan elektrik butonu sayesinde ürün kolay bir şekilde indirilmektedir. Böylece hemen ardından paketleme işlemlerine geçilebilmektedir.

Küçük İşletmeler Tuzlama Makinasını Nasıl Kullanır?

Küçük işletmelerde genel olarak mini kuruyemiş tuzlama makineleri  modelleri tercih edilir. Bu makine ile müşteri isteklerine ya da işletme potansiyeline göre tuzlama işlemi yapılmaktadır. Tuzlama işlemleri daha uzun aralıklarla yapılması gerekmektedir. Bu nedenle bu işletmelerde büyük ve güçlü tuzlama makinasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bu işletmelerde kuruyemiş tuzlama makineleri bir kişi tarafından kontrol edilebilmektedir. Yeterli miktardaki ürünü tambura aldıktan sonra tuzlama işlemine geçilebilmektedir. Mini tuzlama makineleri kontrol için genel olarak ayarlanabilir kollardan oluşmaktadır. Kolların hareketi ile tuzlama işlemi başlatılır ve sonlandırılır. Bu sayede müşterilerinizin istediği şekilde tuzlama yaparak ürünlerinizi sunabilirsiniz. Ancak kullanılan tüm makinalar bakım ve kontrolleri yapılarak kullanılmalıdır. Bu sayede uzun yıllardır süren kaliteli bir deneyim yaşarsınız.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimize mesajınızı ve sorularınızı 7/24 iletebilirsiniz.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?