Skip links
sanayi-tipi-kuruyemis-makinesi

Sanayi Tipi Kuruyemiş Kavurma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fındık, fıstık, kabak çekirdeği ve badem gibi yiyecekler kültürümüzde kuruyemiş olarak adlandırılmaktadır. Bu gıdalar tuz eklentisi ile veya sade olarak kavrulduğunda da kuruyemişler elde edilmektedir. Kuruyemiş kavurma işlemi geleneksel ev yöntemleri veya eski ticari yöntemlerle de yapılabilmektedir. Ancak günümüzde sanayi tipi kuruyemiş kavurma makinesi büyük bir avantaj olarak tercih edilmektedir.

Endüstriyel kuruyemiş kavurma makinaları özellikle işletmelere büyük avantaj elde ettiği ürünlerdir. Çünkü GÜLMAK sayesinde günlük yüzlerce kilogram kapasitede kuruyemiş kavurma işlemi yapma şansı elde edilmektedir. M serisi makinelerimiz, saatlik 30 veya 60 kilogram gibi kapasiteler ile kavurma imkanı sunmaktadır. Ayrıca işletmelerin kuruyemiş kavurma makinası tercihlerinde de bazı noktalara dikkat etmesi gerekir.

Endüstriyel Kuruyemiş Kavurma Makinası Nasıl Seçilmelidir?

İşletme tipi kuruyemiş kavurma makinesi tercih edilirken, öncelikle ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü her işletme belirli bir satış boyutuna veya ürün ihtiyacına sahiptir. Bu ihtiyaç miktarının belirlenmesi sonrasında ise hangi boyuta sahip bir makinenin yeterli olduğu da belirlenebilmektedir. Örneğin, günlük 200 kg kavrulmuş taze kuruyemiş ihtiyacınız bulunabilir. Bu kuruyemiş için de tek bir çeşit ile dahi hesaplama yapılabilmektedir.

Kapasite hesaplamalarında örnek olarak badem göz önünde bulundurulabilir. Günlük 200 kg kavrulmuş badem ihtiyacı olan bir işletmede kavurma makinesi kullanılması büyük avantaj sağlar. Eğer M600 kuruyemiş kavurma makinesi tercih ederseniz, bu makine saatlik 15-25 kg kavurma kapasitesi sağlar. Cihazın ortalama saatlik badem kavurma kapasitesi ise 19 kg’dır. Bu durumda günde 10 saat çalışacak bir makineye ihtiyaç duyulacaktır. Eğer bir üst model M700 kuruyemiş kavurma makinası seçilirse, daha kısa çalışma süresi elde edilebilir. Çünkü bu makine ortalama saatlik 40 kg badem kavurma kapasitesi gösterir. Bu durumda günlük ortalama 5 saatte son ürün elde edilebilmektedir.

Görüldüğü üzere kuruyemiş kavurma makinesi kapasitesi ihtiyacınızın belirlenmesinde her zaman önemlidir. Ancak çalışma kapasitesi değişen cihazın kullanım alanındaki boyutu da değişim gösterecektir. Bu nedenle işletmenizin boyutuna, enerji bütçenize ve kullanım alanınızın ölçülerine bağlı da makine tercih edilebilirsiniz. Bazen son ürün kapasitenizin yeterli olabilmesi için birden fazla makineyi temin etmeyi de tercih edebilirsiniz.

kuruyemis-kavurma-makinesi

Endüstriyel Kuruyemiş Kavurma Makinesi Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Doğru kapasite ile endüstriyel kuruyemiş kavurma makinası seçildikten sonra bazı özelliklere de dikkat edilmelidir. Örneğin, makine ergonomik kullanımıyla her personel tarafından kolaylıkla kullanılabilmelidir. Paslanmaz çelik malzemeler ile üretilmesi vasıtasıyla kavurma kalitesi standardı elde edilmektedir. Her kavurma sonucunda aynı tat, koku ve aroma ortaya çıkabilmelidir. Bu açıdan makine kolay ve sorunsuz şekilde temizlenecek bir tasarıma da sahip olmalıdır.

Seçilen makine doğru kapasite ile orantılı bir enerji sarfiyatı oluşturmalıdır. GÜLMAK marka kuruyemiş kavurma makineleri kuru hava ile kavurmayı elektrik vasıtasıyla gerçekleştirir. Hafıza yapısıyla dokunmatik kontrol paneli üzerinden işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu elektronik yapıda makineler çok yüksek bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Akım güvenlik sistemine ve elektrik güvenliğine sahip olarak da sorunsuz bir çalışma gösterir.

Garantili Kuruyemiş Kavurma Makinası Seçmek Önemlidir

İşletme için günlük kullanımda yoğun çalışacak kuruyemiş kavurma makinası mutlaka güvenilir bir yapıya sahip olmalıdır. Makinenin kullanımı, temizliği ve düzenli bakımları rahatlıkla yapılabilmelidir.

Firma olarak ürün sonrası desteğinde de parça garantisi ve bakım garantisi gibi avantajlar sağlıyoruz. Bu avantajlar sayesinde kuruyemiş kavurma makinesi yıllarca aynı sağlıklı yapı ile kullanılabiliyor.

GÜLMAK, kuruyemiş kavurma makinaları için makine ve donanım üreticisi olarak hizmet verir. Özgün makine tasarımları ile birlikte makinelerde satış sonrası da çok nitelikli bir destek hizmeti sağlanmaktadır. Sürekli bir şekilde geliştirilen sanayi tipi kuruyemiş kavurma makinesi son üründe de kaliteyi devam ettirir. Çünkü müşterilerinize sunacağınız ürünün kalitesinin her zaman değişmeden aynı yapıyı koruması önemlidir.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?