Skip links
sanayi-tipi-kavurma

Sanayi Tipi Kavurma Makinası Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Ham kahvenin kavrulması ve öğütülmesi sonrasında içimlik kahve elde edilmektedir. Tropikal bölgelerde yetişen kahve çekirdekleri ülkemize ham çekirdek halinde ulaşmaktadır. Bu çekirdek farklı derecelerde kavurulurken, genellikle sanayi işletmelerinde hazırlanarak satışa sunulur. İşletmelerde de sanayi tipi kahve kavurma makinası kullanımı tercih edilmektedir.

Endüstriyel kahve kavurma makinesi ham çekirdeği hızlı ve standart şekilde kavurur. Bu standart, kahvenin lezzet, tat ve kokusunun korunmasını sağlar. Çünkü endüstriyel işletmelerde günlük tonlarca kahvenin dahi kavrulması gerekebilmektedir. Ancak çıkan her ürünün aynı kalitelere sahip olması gerekecektir. Bu nedenle endüstriyel işletmeler için kahve kavurma makinası hassasiyetler ile seçilmelidir.

Sanayi Tipi Kahve Kavurma Makinası Nedir?

Kahve kavurma işlemi günümüze kadar evlerde geleneksel yöntem ile devam etmiştir. Sonrasında gelişen sanayi, kahve kavurma makinesi icadını sağlamıştır. Örneğin, bugün Türkiye’de GÜLMAK olarak endüstriyel tip kahve kavurma makinası üretimleri yapıyoruz. Bu makineler yüksek miktarda kahvenin istenilen aynı standartlar ile hızlı kavrulmasını sağlayan ürünlerdir. Yani endüstriyel tesislerde istenilen standartların belirlenmesi ile üretim için kullanılırlar.

sanayi-tipi kahve-kavurma

Endüstriyel Kahve Kavurma Makinesi Nasıl Seçilmelidir?

İşletmelerde sanayi tipi kahve kavurma makinesi numune kavurma, ürün sunumu veya toplu ürün için kullanılabilmektedir. Günümüzde gelişen özellikler ile sunduğumuz nova kahve kavurma makinası sık seçilen ürünler arasında yer almaktadır. Ürünler dükkanlar, kafeteryalar, atölyeler ve fabrikalar gibi her alanda kullanılabilmektedir. Çünkü standart olarak aranan birçok özelliğe sahip şekilde üretilmektedir.

Endüstriyel tip kahve kavurma makineleri öncelikle yüksek kapasitelere sahip olarak çalışır. Örneğin, nova kahve kavurma makinası ürünleri 1-60 kg arasında kapasitelere sahiptir. Bu durumda işletmeler makine seçimlerinde öncelikle kapasiteyi göz önünde bulundurabilmektedir. Büyük boyutlu işletmelerde günlük üretim kapasitesi bazen 1 tona kadar ulaşabilmektedir. Bu durumda örneğin 60 kg kahve kavurma makinesi ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilmektedir. Çünkü bu makine 60 kg tambur kapasitesi ile saatte ortalama 240 kg son ürün verebilecektir. Bu durumda günlük mesai içerisinde 1 ton kavrulmuş kahve rahatlıkla elde edebilirsiniz.

İşletmelerin seçeceği kahve kavurma makinaları enerji kullanımı açısından da ayrı olacaktır. Bazı işletmelerde doğalgaz kullanımı imkanı olabilmektedir. Bu durumda kullanılacak makine uygun olduğunda doğalgaz ısı kaynağı tercih edilmektedir. Bazen de LPG veya propan bağlantısı ile kullanılan kahve kavurma makineleri seçilebilir. Her iki imkan yer almadığında da elektrikli kahve kavurma makinası kullanımı tercih edebilirsiniz. Ancak GÜLMAK Nova serisi ürünler her enerji kaynağına uygun olarak modifiye edilebilmektedir.

Sanayi Tipi Kavurma Makinesi Özellikleri Neler Olmalıdır?

Sanayi tipi kavurma makinesi için öncelikle kapasite ve enerji türü seçilmelidir. Çünkü bu iki nokta üretim kapasitesini ve kalitesini belirleyen ayrıntılardır. Bunun dışında teknik ayrıntılara bakıldığında da mutlaka elektronik ve akıllı makineler seçilmelidir. Günümüzde elektronik makineler her işlemi daha kolay bir hale getirmektedir. Örneğin, nova kahve kavurma makinaları elektronik devre özelliği ile dijital kontrol paneli sağlar. Bu sayede dokunmatik kontrol ile işlemler anlık kontrol edilebilmektedir.

Seçilen makinenin pratik bir yapıyla her personel tarafından kullanılabilmesi mümkün olmalıdır. Nova serisi ürünler yoğun bir eğitim gerekmeden her personelin kullanabileceği makinelerdir. Çünkü yangın emniyeti, kontrollü ısınma, elektrik donanım güvenliği gibi birçok özellik sunar. GÜLMAK elektrik donanımında Siemens ve kazan çelik yapısında Carbon Steel gibi önemli ortaklar ile çalışmaktadır. Bu tip özellikler dayanıklı ve kaliteli makine için dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Endüstriyel tip kahve kavurma makineleri günümüzde giderek hızlı bir gelişme göstermektedir. Bu gelişmeleri takip eden işletmeler her zaman en iyi ürünleri kullanma imkanına sahip olacaktır. GÜLMAK bu gelişmeleri ürünlerine hızlı bir şekilde yansıtırken, sizlere her zaman en iyisini sunmaktadır. Yani hem yeni ürünlerde hem de ürün desteğinde bu avantajı görmeniz mümkündür. Ürünlerde güncel fiyatları da göz önünde bulundurarak, doğru kapasitede en uygun bütçeyle ürün tercihleri edebilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
You can send your messages and questions to our customer representatives 24/7
👋 Hello, how can we help you?